Reedel Pariisi tabanud terrorirünnakutest on selge, et oht lääneriikidele ennast Islamiriigiks nimetava terroriorganisatsiooni ISISe poolt on jõudnud uuele tasemele, seades senisest enam eesmärgiks võimalikult suurte tsiviilohvritega rünnakud.
- Suurbritannia peaminister David Cameron Foto: Scanpix/Reuters
„On ilmne, et oht ISISe poolt on võtmas uut kuju,“ ütles laupäeval tehtud pöördumises
Suurbritannia peaminister
David Cameron. „Läinud ööl toime pandud terrorirünnakud näitavad uut planeerimise ja koordineerimise taset ja suuremat ambitsiooni tekitada rünnakutega võimalikult palju ohvreid.“
Nii tuleb ka Suurbritannial enesele tunnistada, et riik on silmitsi samasuguse ohuga, hoolimata kasutusele võetud täiendavatest julgeolekumeetmetest.
„Terroristide eesmärk on selge. Meid lõhestada ja hävitada meie eluviis. Nii peame veelgi enam kui seni ühiselt neile vastu seisma ja kokku hoidma. Ja jätkama seda eluviisi, mida me armastame, mida me tunneme ja millest me ei loobu,“ ütles Cameron.
Suurbritannia ja teised Euroopa riigid kutsusid laupäeval kokku oma julgeolekustruktuurid, et arutada, millisel moel
Pariisi tabanud terrorirünnakutele reageerida.
Rootsi peaministri Stefan Löfveni sõnul tuleb kogu rahvusvahelisel kogukonnal selle jälestusväärse sekti vastu võitlemiseks jõud kokku panna ning Euroopa Liidul kiiremas korras ministrite tasemel vajalikke meetmeid arutada.
„Rünnak Pariisis on rünnak kogu Euroopa ja demokraatliku maailma vastu,“ ütles Löfven, kinnitas, et vähemalt üks rootslane on Pariisi terrorirünnakutes hukkunud ja üks haavata saanud. Samas eitas ta, et ka Rootsi suhtes valitseb konkreetne oht.
Saksamaa kantsleri
Angela Merkeli jaoks tuli Pariisi terrorirünnak ajal, mil tal on järjest raskem Saksamaal ja oma partreis oma pagulaspoliitikale toetajaid leida. Meelemuutust Merkeli poolt esialgu siiski ei paista - see tähendaks järele andmist terroristidele.
- Saksamaa kantsler Angela Merkel Foto: Scanpix/Reuters
Järgime edasi oma väärtusi
„Kodanikena on meie vastus selge,“ ütles musta riietatud Merkel laupäeva hommikul Berliinis. „Meie usume iga inimese õigusesse ehitada oma tulevikku, respekteerides teisi ja olles tolerantsed. Me teame, et meie vabadus on igasugusest terrorist tugevam,“ tsiteeris Merkelit agentuur Bloomberg.
„Vastakem terroristidele sellega, et elagem enesekindlalt oma väärtuste järgi ja tugevdades neid väärtusi kogu Euroopas – praegu enam kui kunagi varem,“ ütles Merkel.
Julgeoleku kaalutlustel blokeeris Saksamaa politsei Berliinis Prantsusmaa saatkonna, Merkel pidas aga eraldi nõu oma julgeolekuekspertidega.
Itaalias, mis on peamine riik, mille kaudu pagulased Euroopasse on saabunud, teatas peaminister Matteo Renzi samut julgeolekumeetmete tugevdamisest. Renzi kutsus kokku oma julgeolekueksperdid, nii nagu tegi ka Hispaania peaminister Mariano Rajoy.
2004. aastal tabasid terrorirünnakud Madridi, kus hukkus 191 inimest.
„Eilseid rünnakuid ei õigusta mitte ükski põhjendus ega usk,“ ütles Rajoy. „Me ei ole religioonide vahelises sõjas, vaid sõjas tsivilisatsiooni ja brutaalsuse vahel.“
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.